Сегодня: Суббота, 22 Октября 2016 года
Власть

Юліан Чаплінський про "Місце щасливих людей": ніхто не обіцяв, що це буде наступного року

  •   Игорь Паньков  •   032.ua   •   9488
Юліан Чаплінський про "Місце щасливих людей": ніхто не обіцяв, що це буде наступного року
Нещодавно батьки Андрія Кузьменка опублікували на офіційній сторінці гурту "Скрябін" у Facebook звернення, в якому зазначили, що відмовляються від ідеї облаштування "Місця щасливих людей" і просять їх залишити у спокої. Своє рішення батьки Кузьми мотивували тим, що вони та родина не хочуть облаштовувати "Місце щасливих людей" ціною принижень.


Повний текст звернення батьків Кузьми читайте ТУТ.


Сьогодні головний архітектор міста Юліан Чаплінський прокоментував їхнє відкрите звернення. Як повідомляють у прес-службі ЛМР, міськрада не відмовляється від домовленостей та продовжує роботу над облаштуванням майбутнього простору.


«Зрозуміло, що цю площу треба робити. Але тут є складність у тому, що ми повинні робити проект не тільки самого ландшафтного дизайну, але й узгоджувати винесення мереж, – коментує головний архітектор міста Юліан Чаплінський. – На сьогодні вирішувалось, якому виконавчому органу віддати реалізацію цього проекту, і наразі погоджено, що цими роботами буде займатися управління архітектури».


Він також зазначив, що цьогоріч у міському бюджеті вже передбачили 500 тис грн на передпроектні роботи: ремонт мереж, консультації, підготовку попереднього завдання. Однак сам проект досить дорогий, оскільки тут планують використовувати дуже якісні матеріали, зокрема дизайнерські світильники та лавки і специфічне покриття. Відтак, місто домовилось із Благодійним Фондом імені Скрябіна про те, що він також візьме на себе частину фінансування – зокрема, купівлю цих декоративних елементів.


«Такі світильники дуже дорогі. Вони мають коштувати близько 800-2000 доларів за виріб. Йшла мова про те, що Фонд імені Кузьми Скрябіна бере на себе фінансування тих елементів, які безпосередньо асоціюються з Кузьмою. Збір коштів відбувся з ініціативи друга Кузьми, який запропонував за свої гроші розробити сайт. Тобто, фактично – це не збір коштів, який робить міськрада. Це приватна меценатська ініціатива, щоб зробити проект кращим і дорожчим», – додав Юліан Чаплінський.


Окрім того, він підкреслив, що на якісну реалізацію таких масштабних проектів потрібно як мінімум кілька років – і на обдумування ідеї, і на проектування, і на технічні роботи.


«Ніхто не обіцяв, що це буде наступного року. Скажімо, ми маємо Простір Синагог – його робили 7 років, і всі задоволені результатом. Маємо площу Митну, яка цьогоріч буде реалізована. Цей проект також втілювали в життя кілька років», – підкреслив Юліан Чаплінський.


Нагадаємо, восени 2015 року міське управління архітектури провело всеукраїнський конкурс на найкращий проект облаштування площі. Переможцем став дніпровський дизайнер, лауреат всесвітньовідомої дизайн-премії Red Dot Design Singapore Валерій Кузнєцов. 17 серпня, у день народження музиканта, на місці майбутнього простору розмістили паспорт об’єкта, де є візуалізації та детальний опис проекту.
www.032.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.