Сегодня: Воскресенье, 17 Июля 2016 года
Власть

Декомунізація у Львові: що у нашому місті демонтують, а які вулиці перейменують

  •   Ильяс Горский  •   032.ua   •   8984
Декомунізація у Львові: що у нашому місті демонтують, а які вулиці перейменують
У Львові демонтують меморіальні таблиці та перейменують вулиці в рамках очищення від символіки комуністичного та тоталітарного режимівЯк розповіли у прес-службі Львівської міськради, 19 лютого мер Львова, Андрій Садовий підписав розпорядження «Про виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у м. Львові».


У розпорядженні передбачено, щоб Галицька районна адміністрація здійснила демонтаж об’єктів, які є символікою комуністичного тоталітарного режиму, розміщених на території міста Львова, з подальшою передачею до Меморіального музею тоталітарних режимів «територія Терору».


Йде мова про такі об’єкти:


демонтаж меморіальної таблиці О.Гаврилюку та С. Тудору на фасаді будинку №48 на вул. П.Дорошенка;
демонтаж тримачів для прапора, розташованих на фасаді будинків №18, 22, 24, 28 на вул. Шота Руставелі.


Також у розпорядженні передбачено здійснити перейменування вулиць, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, через приєднання:


Вул. Г.Петровського – до вул. В.Сосюри (з відповідною зміною поштових адрес).
Вул. І.Мележа – до вул. Земельної (з відповідною зміною поштових адрес).


Тим часом Личаківська та Шевченківська районні адміністрації повинні впродовж місяця забезпечити присвоєння нових поштових адрес та виготовлення і встановлення табличок з новими назвами вулиць.


Нагадаємо, виконавчими органами Львівської міської ради за участю відповідних експертів було здійснено аналіз можливих місць розміщення символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів на території Львова та назв вулиць й інших об’єктів топоніміки, що можуть вважатись символікою комуністичного тоталітарного режиму.


Читайте також на нашому сайті: Декомунізація в Україні: топонімічні маніпуляції і трохи саботажу.
www.032.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.