Сегодня: Воскресенье, 17 Июля 2016 года
Политика

Чесні й справедливі: на Львівщині згідно із законом про люстрацію не покарали жодного суддю

  •   Игорь Паньков  •   032.ua   •   8987
Чесні й справедливі: на Львівщині згідно із законом про люстрацію не покарали жодного суддю
Понад 90% суддів на Львівщині успішно пройшли люстраційну перевірку. З 2014 року жодного представника Феміди не притягнули до відповідальності у рамках закону "Про очищеня влади".


Про це під час сьогоднішньої прес-конференції розповіла заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Марія Коник.


За словами чиновниці, багато суддів навчилися уникати люстрації у досить цікавий спосіб - вони оформляють посвідчення учасника АТО. А маючи такий документ на руках, про будь-яку люстрацію говорити годі.


"На Львівщині стосовно 396 суддів місцевих та апеляційних судів Львівської області було розпочато перевірку і станом на сьогодні люстрацію прйшли 95,5%.  Ще стосовно 18 представників феміди перевірка триває, бо ми досі не отримали відповіді на наші запити від МВС або від СБУ", - розповіла Марія Коник.


До того ж, "люстровані" судді отримали ще одну чудову можливість уникнути відповідальності та залишитися на своєму робочому місці. Справа у тому, що  основна відповідальність щодо люстраційної перевірки покладається на перевірку доходів за даними ДФС. Однак отримані дані зазвичай застарілі, тому судді звертаються до своїх колег і у судах отримують потрібні їм вироки.


І як виявляється, звільнити суддю за незаконне прішення, приміром, щодо активістів Євромайдану, ппрактично неможливо. позбутися своєї роботи суддя зможе лише у випадку обинувального вироку у корупції. 


Нагадаємо, що закон "Про очищення влади" діє на території України ще з вересня 2014 року. 


Читайте також на нашому сайті: очищення влади: Чи задоволені львів'яни, як проходить люстрація?
www.032.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.