Сегодня: Пятница, 03 Апреля 2020 года
Политика

Вугілля львівсько-волинських шахтарів буде не затребувано з вини НКРЕ, - експерт

  •   Ильяс Горский  •   032.ua   •   10764
Вугілля львівсько-волинських шахтарів буде не затребувано з вини НКРЕ, - експерт
Голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн вважає, що проблеми з експортом електроенергії з України і скорочення вироблення Бурштинської ТЕС, призведе до того, що вугілля західно-українських шахт залишиться не затребуваним


З 2004 року для енергоблоків Бурштинської ТЕС встановлюється тариф з урахуванням режиму роботи в європейській енергосистемі. Однак, з подачі НКРЕКП, ДП «Енергоринок» ініціює зміну цієї системи. При зміні підходу до тарифоутворення щорічно станція буде недоотримувати 1 млрд. грн., Через нестачу фінансування станція може перейти на роботу меншим складом блоків.


У цьому випадку, на думку Івана Надєїна, станція скоротить споживання вугілля, що дестабілізує роботу вугільних підприємств Львівсько-Волинського басейну. «Для шахтарів це буде катастрофа, оскільки їх вугілля призначене конкретно для цієї станції», - зазначає експерт. Нагадаємо, що Бурштинська ТЕС є основним споживачем українського вугілля, в тому числі і шахт Львівсько-Волинського басейну. Тільки під спалювання на експорт електроенергії в до кризовий 2013 рік було використано близько 7 млн., тонн рядового вугілля, в 2014р. - цей показник скоротився до 3,6 млн. тонн. Скорочення виробництва електроенергії Бурштинської ТЕС і зупинка експорту призведе до втрати ринку збуту для шахт Львівсько-Волинського басейну. 


Нагадаємо, що основне призначення Бурштинської ТЕС - безперебійне постачання електроенергії споживачам західного регіону України, країн Східної Європи і, крім того, забезпечення тепловою енергією житлового та побутового секторів міста енергетиків Бурштин. Бурштинська ТЕС відокремлена від об'єднаної енергосистеми України і працює у складі так званого «Бурштинського острова» і паралельно з об'єднаною енергетичною системою європейських країн (ENTSO-E). Приєднання до ENTSO-E відкрило можливості для збільшення експортних поставок електроенергії з України, що забезпечує додаткові валютні надходження в країну. У 2014 році Україна експортувала електроенергії на суму $487 млн., в 2013 році експорт склав $580 млн.

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.