Сегодня: Пятница, 13 Декабря 2019 года
Общество

Христина Береговська не впевнена, що стародруки з Львівської галереї мистецтв зникли

  •   Ильяс Горский  •   032.ua   •   8683
Христина Береговська не впевнена, що стародруки з Львівської галереї мистецтв зникли
Директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська висловила сумніви, що стародруки з Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницькього зникли.


Про це вона сказала сьогодні під час прес-конференції 28 лютого, відповідаючи на запитання журналістів з приводу зникнення стародруків у Львівській національній галереї мистецтв.


“Я сиділа тоді в Каліфорнії і вранці дивилася ці новини. В мене був шок за десятки тисяч кілометрів. По-перше, Іноземні видання сказали, що пропали експонати з галереї мистецтв на 95 млн доларів. Я думала – “почистили все”, всю галерею. Насправді зникло кілька книг. Сказали, що вони були подерті, але якщо заглибитися в передісторичні моменти, як Возницький збирав ці експонати – були різні ситуації, різні шлях примноження надбань. Не можна декларувати все поверхнево і робити з цього піар-акцію. Ці твори…. Я не є впевнена, що вони зникли”, - сказала Христина Береговська.


“Розслідування ще триває і результатів цього розслідування ще немає”, - зазначила вона.


Нагадаємо, 4 січня стало відомо, що з фондосховища Львівської галереї мистецтв зникло 95 стародруків і два манускрипти. Серед зниклих видань є досить рідкісні стародруки, зокрема, «Апостол» Спиридона Соболя, Євангеліє ХVІ і ХVІІІ ст.


За фактом зникнення музейних стародруків і рукописів у поліції відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.


Санкція статті передбачає покарання – обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 


Ознайомитися із переліком зниклих видань можна ТУТ.


Як змінився Львів за останні 32 роки: таймлапс від Google.
www.032.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.